יום ראשון, 1 במרץ 2015

השקעות נבונות וביטחון כלכלי בעולם של רובוטים

רובנו המוחלט נשענים על עבודה בכדי להתפרנס. מיום ליום יכולת ההשתכרות שלנו מעבודה הולכת ופוחתת. יש לכך סיבות רבות, ממיקור חוץ של עבודות והעברתם מעבר לים למדינות מתפתחות, דרך פירוק העבודה המאורגנת ועד רובוטים.

כן...רובוטים.הרובוטים משתלטים על חיינו וזו לא בדיחה. יותר ויותר תפקידים שנעשו בעבר על ידי בני אדם עוברים "אוטומטיזציה".
אם עד עכשיו התייחסנו לזה בסלחנות, הרי שמומחים בתחום טוענים שתוך 20 שנה לא פחות מ-50% מהמקצועות כיום יאוישו על ידי מערכות אוטומטיות. הורינו לימדו אותנו שבשביל להתקדם בחיים צריך ללמוד, אך הרובוטים אינם חסים גם על המשכילים והרבה תחומים עתירי השכלה נמצאים כבר עכשיו על הכוונת.

אז זה טוב או רע?

רובוטים חוסכים מאתנו עבודות מסוכנות ו"חזרתיות" הפוגעות בנו (מכונות יכולות לבצע שוב ושוב משהו - לחזור על דברים מבלי להשחק), מצב מבורך שאינו מגיע בחינם.

קונים ונמכרים בזול – אנחנו אוהבים לקבל דברים בחינם. אוטומטיזציה של השירותים שאנו מקבלים מיעלת ומוזילה אותם, אבל אנחנו גם מספקים שירותים בעצמנו ופה אנחנו יוצאים מפסידים, כי אנחנו נאלצים לתת ובזול.
החינם, הזול והמהיר הם בעצם על חשבוננו, לא?

אז מי בכל זאת מרוויח מהסיפור? טוב, כרגיל אלו העשירים, או במילים אחרות, בעלי ההון ובעלי הנכסים. זאת אומרת שככל שיעבור הזמן כוחנו בעבודה ימשיך וישחק ואילו התלות שלנו בהוננו לרווחה כלכלית יעלה.

איך מקטינים את התלות שלנו בעבודה?

הכלכלה המולכת בחיינו מורכבת מארבעה יסודות:
  • הכנסות – זה הכסף שנכנס מעבודה ומרווחי הון.
  • הוצאות – זה הכסף שאנו מאבדים בהוצאות ובהפסדי הון.
  • נכסים – זה כל דבר בעל ערך הניתן למכירה והורשה. נכסים יכולים להניב לנו הכנסות באמצעות רווחי הון כמו: נדל"ן, ניירות ערך ומוניטין.
  • התחייבויות – את זה אנחנו מכירים טוב, התחייבויות הן חובות כמו משכנתה על נכס (שאגב יכול להניב לנו רווחי הון...).

משחקים בארבעת היסודות ומתעשרים - שליטה טובה בארבעת היסודות מובילה אתכם לעצמאות כלכלית. אם אתם מצליחים לצמצם בהוצאות ולהגדיל הכנסות באמצעות הגדלת נפח הנכסים וזאת על ידי הגדלת ההתחייבויות, אז שיחקתם אותה. במילים אחרות: תפסיקו עם השעות הנוספות, קחו הלוואה וקנו לכם נכס המניב שכר דירה או דיבידנד. עם הכסף שתקבלו מהנכס, תשלמו את ההחזר החודשי של ההלוואה ואם רכשתם נכון גם יישאר לכם עודף.

הנכסים המועדפים להשקעה

המנוע שיביא אותנו לעצמאות כלכלית נדרש למספר תכונות: 1. יציבות בשמירת ערכו 2. מספק לנו הכנסה קבועה של דיבידנד או שכ"ד. 3. ניתן לקבל עליו הלוואה. 4. זמין.

להלן מספר דוגמאות:
  • מניות דיבידנד – כאלה יש מכל הסוגים והמינים, יתרונן של המניות נמצא בגמישותן. בכל תקופה אפשר להחליף מגזר לפי הצפי לצמיחה. בתקופות קשות אפשר לגדר, או סתם לאוורר את הכסף בחוץ. חברות ברוקר ישמחו לתת לכם האשראי למסחר וזאת כמובן עבור עמלה.
  • חשמל סולארי – אם יש לכם גג פנוי, אתם יכולים להתחיל לעבוד בשביל חברת החשמל. ניתן לקבל הלוואות נוחות בכל הבנקים עם החזר מלא תוך 10 שנים. עם תשואה עודפת של כ-10%, לקוח חזק וסבסוד מדינה, אתם יכולים ליהנות משקט נפשי במשך עשרים שנה, מצד שני רגולציה בעייתית וסחבת עלולים להוציא לכם את כל הרוח מהמפרשים.
  • נדל"ן – זה המלך. עד לאחרונה מעמדו של הנדל"ן היה בלתי מעורער, אך משבר הסאב-פריים לימד אותנו לקח קטן, כל שוק יכול ליפול וחשוב מאוד לדעת למנף את עצמך בחוכמה. נדל"ן זאת מניית דיבידנד לכל דבר. ערך הנדל"ן נגזר מדברים רבים: דמוגרפיה, רמת חיים, צמיחה ואלמנטים נוספים. הבנקים ששים לספק לנו הלוואות משכנתה בתנאים נוחים עבור נדל"ן.
בשוק הנדל"ן של ארה"ב ניתן לייצר רווחים גבוהים והוא אחד השווקים שעומד היום בכל הקריטריונים שהזכרתי ויכול להביא אותנו לעצמאות כלכלית בצורה מהירה מאוד, כדי לדעת יותר על יתרונות קניית נדל"ן בארה"ב - לחץ למאמר נוסף בנושא

זאת כל התורה על רגל אחת. עובדים פחות ומשקיעים יותר, או במילים אחרות – "הכנסה פאסיבית". יכולת ההכנסה הפסיבית הולכת וצומחת עם השנים וזאת בשונה מכושר ההשתכרות שלנו מעבודה ההולך ומצטמצם עם הזמן.