יום שישי, 27 ביוני 2014

החשיבות של ביטוח טייטל ברכישת נכס נדל"ן בארה"ב

Title Insuranceהרבה אנשים לא מודעים לחשיבותו של ביטוח הטייטל במסגרת רכישת נכס בארצות הברית.

במהלך התקופה האחרונה יצא לי להכיר מספר אנשים שרכשו נכסים מחברות ישראליות, העבירו את הכסף לצורך הרכישה ובאמת הנכס עבר על שמם והם אכן קיבלוDEED שזה שטר הבעלות שלהם על הנכס.

אבל לאחר בחינה של הניירת מסתבר שהעברת הבעלות בוצעה ללא ביטוח טייטל.

למזלם הם רכשו את הנכס מחברה ישראלית שהייתה בעצם המוכר כי היא רכשה את הנכס מספר חודשים קודם לכן, אבל עדיין יכול לצוץ משהו מהעבר שיכול לסכן את הבעלות שלהם על הנכס.

וזה בדיוק מה שקרה לאלי (שם בדוי).
לאלי היה חבר בארצות הברית שהלהיב אותו שהוא מצליח לרכוש נכסים במחירים טובים מאוד במכירה פומבית (AUCTION).

אלי מיד ארז את חפציו קנה כרטיס טיסה וטס לעיר טמפה שבמדינת פלורידה בארצות הברית לנסות את מזלו. לאחר מספר ימים של הגשת הצעות זכו בנכס, הנכס היה מושלם בית קרקע בשכונה מבוקשת שאפילו לא דרש שיפוץ גדול.

אלי היה בשמיים הוא עשה את עסקת חייו.

כבר למחרת היום נפגש עם כמה קבלנים בנכס ושכר את אחד מהם לעבודות השיפוצים. השיפוץ הסתיים במהירות, חברת ניקיון צחצחה את הבית ובתוך שבועיים הנכס היה מוכן ומזומן לקלוט שוכרים.

אלי שכל כך התלהב מהבית החליט לעבור לגור בו עד שיושכר.

ההתלהבות שלו הייתה מוקדמת. לאחר מספר ימים באמצע הלילה נשמעו דפיקות חזקות בדלת.
אלי התעורר בבהלה ורץ לדלת, בדלת עמדו שני שוטרים, פורץ מנעולים עורך דין ומישהו שלא הכיר ולא ראה מימיו. מסתבר שהנכס היה במהלך תביעה שהתנהלה בבית משפט מול בעל הנכס הקודם.

הזוכה במשפט שם עיקול על הנכס ובא עם השריף המקומי לתפוס את החזקה בנכס.

לאלי לא עזר שום דבר ועוד באותו הלילה הוא נאלץ לצאת ולעזוב את הנכס עם כל הדברים שלו.

אלי התנהל בחובבניות ולא הכיר את המושג ביטוח טייטל וזה עלה לו בהמון כסף שירד לטמיון.

ביטוח הטייטל מגן עלינו בפני תביעות, עיקולים וחובות ישנים של בעלים קודמים.

כפי שאתם שמים לב ניתן לרכוש נכס גם ללא ביטוח טייטל, זה לא דבר מחייב אבל אחרי שקראתם את המאמר הזה אני בטוח שלא תעשו את זה.

עלות של ביטוח טייטל יכולה להגיע ל-400 דולר בעסקה פחות או יותר וזה אחד הדברים החשובים ביותר שתצטרכו לבקש מעורך הדין שלכם, אל תוותרו עליו בשום פנים ואופן.

אם עדיין לא הורדת את המדריך שלי – "הסודות לעסקת נדל"ן מוצלחת בארצות הברית" – לחץ על הקישור והורד אותו, אחרי שתקרא את המדריך תדע כיצד להתנהל ואיך וממה להיזהר רכישת נכס בארצות הברית.