יום חמישי, 12 בפברואר 2015

משקיעים בנדל"ן בארה"ב ונהנים מרווחה כלכלית

רבים מעוניינים להשקיע בנדל"ן ועדיין מתלבטים בין ארה"ב לישראל. חוששים מהשקעות מעבר לים ומעדיפים להשקיע בארץ מחשש לחוסר שליטה על ההשקעה שלהם. אכן דילמות המעסיקות רבים בימים אלה. כידוע מחירי הנדל"ן בישראל טיפסו בשנים האחרונות לגבהים מרקיעי שחקים, לעומת זאת, עם התאוששות הכלכלה האמריקאית, מחירי הנדל"ן בארה"ב אינם כה נמוכים כשהיו. זה נחמד ונוח להשאיר את הכסף קרוב, אבל לא בהכרח מוצדק מבחינה כלכלית. הנדל"ן בארה"ב עדיין מהווה אלטרנטיבת השקעה נהדרת לכסף שלכם, עם תשואה עודפת על ההון. עולם הנדל"ן האמריקאי המתוחכם, מאפשר לכם לנהל את השקעותיכם בשלט רחוק ביעילות, גם על ידי סוכנים ישראלים שדואגים לכל צרכיכם.
כסף חכם זה כסף שעובד בשבילכם. הסיכונים הגוברים בהשקעות הנדל"ן המקומיות וכן התשואות הדלות שמקבלים היום על הכסף בתוכניות החיסכון מצריכות חשיבה מחדש.

יתרונות קניית נדל"ן בארה"ב

השקעה נדל"נית בארה"ב אינה חפה מסיכונים, אך התנהלות נבונה מצמצמת אותה למינימום הכרחי. היתרונות לעומת זאת, ברורים ומשמעותיים:
  • יותר תשואה על ההון – המספרים מדברים בעד עצמם: התשואה על ההון בנדל"ן האמריקאי עומדת כרגע על כ-10% בממוצע ואילו בישראל, זה עומד על אחוזים בודדים. בשונה מישראל, הנכסים בארה"ב ספגו נפילה של כ-2/3 מערכם והגיעו למצב שבו מחירם הנקוב, נמוך אפילו ביחס למחירם לפירוק כחומרים. העיוות הכלכלי בשוק הנדל"ן האמריקאי טרם הסתיים והמחירים עדיין אטרקטיביים ביחס לרמת ההכנסה של האמריקאים. זה נכון במיוחד עכשיו כשרמת האבטלה בארה"ב במגמת איזון ובטח ביחס לישראל. 
  • שוק של ביקושים – היצע בתים מעוקלים זולים, גורם לכך שיש מעט מאד התחלות בניה חדשות וגם זה קורה רק באזורי ביקוש. הביקוש הגובר למגורים מתבסס על עליה בריבוי הטבעי והגירה חיובית של 1% לשנה. הכלכלן של איגוד סוכני הנדל"ן, לורנס יאן, אומר שכדי לאזן את כוחות ההיצע והביקוש, שיעור התחלות הבניה חייב לעלות בעוד 50%, מצב שאנו כרגע רחוקים ממנו.
  • הדולר מתחזק – ימי הדולר החלש חלפו עברו והתוצאה הינה איבוד ערך של ההון והנכסים שלכם הנקובים בשקלים. על פי אנליסטים מובילים, הדרך של הדולר מעלה עוד ארוכה, עם יעד של 4.3 דולר לשקל. לכן, יש מקום לשקול ברצינות להעביר חלק מההון השקלי לדולר לרבות באמצעות השקעות בנכסים הנקובים בדולר ובכללותם גם נדל"ן בארה"ב. במצב זה עדיף לכם לקבל שכ"ד בדולרים מאשר בשקלים וליהנות מעליית ערך הנדל"ן והתחזקות הדולר
  • סוף מגמה בנדל"ן המקומי – למכור בשיא ולקנות הזדמנויות בכלכלה מתאוששת. בועת הנדל"ן הישראלית שנובעת בין היתר ממדיניות ריבית אפס העולמית, הינה אגרסיבית ביותר ביחס למדינות אחרות. אז אם אתם מחזיקים נדל"ן בישראל, הנקוב כידוע בשקלים, כבר הפסדתם כ-12% מהחלשות השקל. כמו כן אתם עלולים לספוג הפסדים נוספים עם ירידת ערך הנכסים וחזרתם לערכם הריאלי ובמיוחד דירות.
  • ניהול מקצועי – מאד מקובל בארה"ב להיעזר בחברה לניהול לצורך הטיפול השוטף בנכס. יחסי אמון בין בעל הנכנס והחברה המנהלת, הינם חיוניים והחברה נדרשת לבצע מספר דברים: השכרת הנכס לדיירים מתאימים, בדיקת הנכס ודווח, גביית שכ"ד ואכיפת החוזה, תחזוקה וטיפול בתלונות הדיירים.

נדל"ן בארה"ב קונים עם מומחים

לכל מקום יש את הסודות שלו שאותם רק המוכרים ומקצועני נדל"ן מכירים. לעיתים זה קשור לעניינים מוניציפליים או מיסוי, לפעמים זאת האוכלוסייה או הסביבה שיש לקחת בחשבון. היכולת לבצע הערכה נכונה לגבי הוצאות תחזוקה, מצב המבנה והמערכות שלו הינה חיונית גם כן. שיקום בית אכול טרמיטים לדוגמה, עלול לעלות יותר ממבנה חדש.

כדי להבין יותר למה השקעה בנדל"ן בארה"ב יכולה לשנות את חייך ולמה כדאי לך להשקיע בנדל"ן בארצות הברית דוקא עכשיו - הורד בחינם את המדריך שלי להשקעות נדל"ן בארה"ב - לחץ להורדה