יום רביעי, 18 בפברואר 2015

מצב שוק הנדל"ן האמריקאי - פברואר 2015עדכון מהשטח - שוק הנדל"ן האמריקאי, פברואר 2015

מכירות הבתים בחודש דצמבר המשיכו לגדול מעל הרמה המקבילה אשתקד בעודם משאירים את מלאי הדירות למכירה ברמה הנמוכה ביותר לשנת 2014.


כתוצאה מהמלאי הנמוך ומהריבית הנמוכה בבנקים למשכנתאות המחירים החלו לעלות על בסיס חודשי אולם העלייה עדיין הצליחה לשמור על רמה ארצית של כ-5% שנתי במחירים דבר המעיד על התייצבות שוק הנדל"ן ואופטימיות זהירה לעתיד.

הפרסומים אודות התוכניות של הבנקים הגדולים למתן משכנתאות בתנאים שלא נראו מזה זמן רב בשוק הנדל"ן האמריקאי יצרו התעניינות מחודשת של זוגות צעירים ובעלי משכורות נמוכות שעד עתה רק חלמו על הרעיון של רכישת דירה משלהם.

הריביות בבנקים למשכנתאות ממשיכות להיות אטרקטיביות מתמיד והריבית להלוואה לטווח ארוך של 30 שנה עומדת היום על 3.63%, והריבית על הלוואה ל-15 שנה עומדת היום על 2.93%.

השוק ממשיך במגמת עלייה מזה שנה שלישית ברציפות, תחילת השנה התאפיינה דוקא בירידות מתונות שמהר מאוד תיקנו את עצמן. קצב מכירות הבתים המשיך בעליה אף הוא והגיע בסוף שנת 2014 ל-5.04 מיליון בתים.


לפי איגוד המתווכים הארצי המחיר הממוצע של בית בארה"ב עמד בדצמבר על 209,500$ מחיר המשקף עליה של 1% מחודש שעבר ועליה של 6% מתחילת שנת 2014, זו הפעם הראשונה מאז יוני 2014 שאנו רואים עליות חודש אחרי חודש במחירים.

מספר הבתים המוצעים למכירה ירד ב-13.7% לעומת החודש המקביל אשתקד. כאשר 1.9 מיליון בתים עמדו למכירה בדצמבר. זה אמנם נשמע המון אבל המלאי הולך ומצטמצם עם העלייה המתמדת בקצב המכירות. ייתכן שהחורף יעשה את שלו והתקופה הקרה שתימשך עד אפריל, מאי יצננו את המשך המכירות, אבל הנתונים מדברים בעד עצמם, עם המשך עליות המחירים והמלאי המצטמצם שנת 2015 הולכת להיות חמה מאוד בשוק הנדל"ן התחרותי.

אין ספק שחלון ההזדמנויות בארה"ב הולך ומצטמצם.  כדי להצליח בשוק הנדל"ן של היום ולרכוש נכסים טובים עלינו להיות מקצוענים ולרכוש את הנכסים מתחת למחירי השוק בכך אנחנו מרוויחים כבר בעת הרכישה. כל התורה היא לרכוש בזול ולמכור במחיר גבוה, אבל איך נעשה את זה אם התחרות היום כל כך גבוהה. בנקודה הזו נבחנת המקצועיות והניסיון של המשקיע. רכישת נכס במחיר הנמוך ממחירי השוק מצריך עבודת מחקר ורגליים על הקרקע, זה לא אומר שאתה צריך עכשיו לקום ולטוס לארה"ב אלא פשוט ליצור את הקשרים הנכונים עם אנשי השטח שמכירים את השוק וחיים אותו ביום יום.

אתה מוזמן להמשיך לקרוא על הנדל"ן בארה"ב במדריך למשקיע שניתן להורדה בחינם - מכאן