יום חמישי, 15 בינואר 2015

כיצד נוכל להגיע לרווחה כלכליתשלום חברים, לשם שינוי החלטתי במאמר הבא לא לכתוב ספציפית על הנדל"ן עצמו אלא על הנדל"ן כאמצעי במסע שלנו לעבר הרווחה הכלכלית.

השקעה בנדל"ן כרוכה ברכישת נכסים בעלות לא מבוטלת שרק קומץ קטן מהאוכלוסייה שוקל לבצע, רובם מעדיפים להחזיק את הכסף בבנק בתוכנית חיסכון כי הם לא מכירים משהו אחר וחושבים שזה מאוד מסוכן.

מי שאין לו את הסכומים הנ"ל לא מבין איך בכלל אנשים מגיעים לסכומים כאלה ומרשים לעצמם "לסכן" (כך הם חושבים) סכום כל כך גבוה בהשקעה בנדל"ן במדינה כל כך רחוקה מכאן. מיד תראו איך כל אחד יכול לקחת אחריות על מצבו הכלכלי ולהתחיל להשקיע בנדל"ן וליצור לו ולמשפחתו עתיד כלכלי טוב יותר.

אני טוען שההפך הוא הנכון ושמי שמשאיר את הכסף שלו בתוכנית חיסכון בבנק מאבד מערך הכסף ולא יגיע אף פעם לחופש כלכלי.

מי לא חולם על חופש כלכלי, מי לא חשב איך זה יהיה ביום שבו הכסף יהיה דבר שולי, דבר שיש הרבה ממנו ובשפע. נוכל לקום בבוקר ובכל יום מחדש לעשות משהו אחר בלי חשבון.

בתור משקיע ומלווה משקיעים בהשקעות בנדל"ן בארה"ב אני נפגש כל הזמן עם אנשים ששואפים להגיע לרווחה כלכלית אבל עדיין לא התגברו על המחסום שמונע מהם לעשות משהו בנדון. 

זו תחושה נפלאה לקום בבוקר בלי לחץ להזדרז ולהספיק להחתים את הכרטיס. הדרך שנצטרך לעשות עד שנגשים את החלום הזה היא דרך ארוכה ומלאת מהמורות אבל הדבר מחייב אותנו להיות דבקים במטרה ולעשות כל יום משהו אחר שיקרב אותנו אליה וככל שנתחיל ללכת בדרך הזו מוקדם יותר כך נגיע מהר יותר לחופש הכלכלי המיוחל. תכנית כלכלית נכונה יכולה להביא אתכם לחופש כלכלי בתוך 5 עד 10 שנים.

אתה לא צריך להיות גאון כדי להגיע לחופש כלכלי, כמעט כל אחד יכול להגיע לזה אם הוא רק יעשה מספר דברים בצורה הנכונה כפי שתקראו מיד במאמר זה, חלק מהדברים ניתנים לביצוע באופן מיידי.

אם ניקח את המושג רווחה כלכלית ונתרגם אותו למילים פשוטות מדובר ברכישת מספר נכסים מניבים שיוצרים יחד הכנסה בגובה המשכורת החודשית שלך. אם יהיה לך מקור הכנסה נוסף שמכניס לך בכל חודש הכנסה בגובה ההכנסה החודשית שלך מעבודה תוכל להחליט אם אתה ממשיך לעבוד שם בגלל ההיבט הכלכלי או בגלל משהו אחר.

אחד הדברים המרכזיים שצריך להבין בתחילת הדרך הוא הכלל הבא:

חופש כלכלי תלוי בכמות הכסף שאנחנו מבזבזים ולא בכמות הכסף שאנחנו חוסכים.

בתרגום חופשי היכולת האישית שלכם להגיע לחופש כלכלי תלוי פחות ביכולת שלכם לחסוך כסף אלא ביכולת שלכם לעצור ולא לבזבז אותו על דברים שלא מייצרים לכם הכנסות, הרי כמות הכסף שניתן לחסוך היא מידתית ומחיסכון קטן לא תהיו חופשיים כלכלית לכן היכולת שלכם לעמוד בפיתויים ולרכוש עם הכסף הזה השקעות חכמות ונכסים מניבים שיכניסו לכם הכנסה חודשית היא הדרך הנכונה לחופש כלכלי.

זוהי הטעות המרכזית שכל מי שרוצה להגיע לחופש כלכלי מבצע במהלך החיים שלו, משכנתא ענקית עם החזרים חודשיים מטורפים, רכישת רכב חדש וטיולים לחו"ל כאשר הם נמצאים במינוס של עשרות אלפי שקלים. 

הצעד הראשון בדרך הזו הוא עשיית סדר כללי בהתנהלות הכלכלית המשפחתית. זהו הצעד המשמעותי והקשה ביותר שהמשמעות העיקרית שלו היא לקחת אחריות אישית על מצבנו הכלכלי. מעקב אחרי כל ההוצאות וההכנסות ושליטה בהוצאות יגלה לך את התמונה האמיתית. 

ישנם מספר תוכנות באינטרנט שבעזרתם תוכל לנהל את ההוצאות וההכנסות החודשיות ולהיות במעקב תמידי אחרי ההוצאות שלך, תוכל גם להוריד את גיליון האקסל שאני משתמש בו – מכאן

המטרה המרכזית בצעד הזה היא ליצור תזרים הכנסות חיובי, אם הזנתם את כל ההוצאות וההכנסות שלכם והגעתם למאזן שלילי אתם חייבים קודם כל לטפל בהתנהלות הכלכלית שלכם ולקצץ בהוצאות. זה השלב הראשון והמשמעותי ביותר כי כאן אתם בעצם מתחילים לקחת אחריות על המצב הכלכלי שלכם.

כל אחד מאיתנו חי ברמת חיים אחרת וגם מרוויח סכום שונה בכל חודש לכן כל אחד יצטרך לחשב לעצמו מהי רמת ההכנסה הדרושה לו, לצורך החישוב ניקח את המשכורת הממוצעת במשק כדוגמא, שעומדת היום על כ- 9,000 ₪ בחודש. אם נהפוך את הסכום לדולרים נקבל 2,250$ לחודש. 

כדי ליצור הכנסה של 2,250$ לחודש נצטרך לרכוש 4 נכסים שכל אחד מהם יכניס לנו הכנסה נטו של 560$ לחודש.

השלב של רכישת הנכס הראשון הוא השלב הקריטי במשוואה, כמה יעלה לנו הנכס ובאיזה מדינה כדאי לנו להשקיע. כדי לענות על השאלות האלה נצטרך לבצע עבודת מחקר קטנה וחישוב מתמטי פשוט.
האינטרנט מלא במאמרים על השקעות נדל"ן בארה"ב לכן נצטרך להתמקד במאמרים הסוקרים השקעה במדינות ספציפיות ומהי התשואה הממוצעת שניתן להשיג במדינות האלה.
כדי להבין למה השקעה בנדל"ן בארה"ב משתלמת יותר מהשקעה בנדל"ן בארץ ניתן לקרוא במאמר הבא.

כדי לחשב מה סכום ההשקעה הנדרשת בנכס שייצר לנו הכנסה של 560$ לחודש, נכפיל את ההכנסה החודשית ב-12 כדי לקבל את ההכנסה השנתית מהנכס הנדרש. נכס בארה"ב בשכונה טובה יניב לנו 10% תשואה נטו לשנה, לכן את התוצאה נכפיל ב- 10 ונקבל את סכום ההשקעה הנדרש ואת עלות הנכס שלנו. לפי הדוגמא המוצעת לעיל סכום עלות הנכס הינו – 67,200$.

אם התכנית שלך לרווחה כלכלית בנויה ל-10 שנים, עליך לרכוש נכס כזה בכל שנתיים וחצי, ככל שתתחיל מוקדם יותר כך תגיע מהר יותר לרווחה כלכלית.

רוצה לדעת מהי ההשקעה האטרקטיבית ביותר שניתן לבצע באמצעות 200,000 ש"ח? לחץ לקבלת פרטים נוספים