יום ראשון, 15 במרץ 2015

איך נבחר את חברת הניהול הנכונה להשקעות שלנו

בחירת חברת הניהול שלנו הוא גורם בעל משקל גבוה ברמת ההצלחה שלנו, אנו רוכשים נכס במיטב כספנו וחייבים מישהו אמין ואיכותי שיגן על רכושנו. ישנן חברות ניהול שמנצלות את העובדה שמדובר במשקיע זר שלא כל כך מעורב ויוצרות תיקונים פיקטיביים והוצאות מיותרות שיכולות לגרום לנזק גדול מאוד למשקיע. אלה חלק מהחששות הכבדים שעוברים בראש של כל משקיע שרוכש בית להשקעה בחו"ל אך ישנם דרכים שבעזרתם נוכל לוודא שאנחנו עובדים עם חברה אמינה שבראש עניינה הוא טובת הלקוח שלה.

הרבה פעמים אני נתקל במשקיעים ששואלים אותי כמה אחוז חברת ניהול מסוימת שאני עובד אתה גובה עבור השירותים שלה. כשהם שומעים שחברת הניהול גובה 10% הם מרימים גבה, "אני משלם רק 8% לחברת הניהול שלי, אתה פרייר" מה שהם לא מספרים הוא שבמהלך השנה היו להם מספר תיקונים גבוה במיוחד והם נאלצו לשלם סכומים גבוהים על ביקורים חוזרים ונשנים בנכס.

יש משמעות גדולה מאוד למתן מענה מהיר לתקלות שמתוקנות על ידי אנשי מקצוע עם תעודות או לחאפרים.
המסקנה הראשונה שאתם יכולים להסיק מכך הוא שאין משמעות ואין הבדל רציני בין תשלום של 8% או 10%, חברת רצינית לא תנהל משא ומתן על עמלת הניהול ואם הם מתעקשים על 10% אל תתווכחו איתם זה ישתלם לכם לטווח הארוך.

חברת ניהול קטנה תעסיק קבלנים שיחייבו על פי קריאת שירות, דבר שייקר באופן משמעותי את עלויות התחזוקה. לעומת זאת חברת ניהול גדולה תעסיק עובדים על בסיס תשלום משכורת חודשית, כך שביקור חוזר בנכס אחרי תקלה לא אמור להוות תשלום נוסף לבעל הנכס.

ההפסד הגדול ביותר שמשקיע יכול לחוות הוא בית ריק. אם הדיירים לא יהיו מרוצים מתפקוד חברת הניהול, הם יעזבו את הבית והמשקיע שוב יחווה הפסדים.

חברת ניהול טובה תחזיק משרד עם שרות לקוחות ותיתן מענה אנושי, כמובן בשעות העבודה הרגילות, ומספר טלפון למקרה חירום מעבר לשעות העבודה. חשוב להתקשר בעצמנו בספר פעמים כדי לוודא שאכן המענה מהיר וכמובן גם אדיב.

נקודה חשובה נוספת שמשקיעים נוטים להתעלם ממנה היא נקודת סיום ההתקשרות בין המשקיע לחברת הניהול. חברת ניהול טובה ורצינית תיתן למשקיע את האופציה להפסיק את השרות בכל רגע נתון ללא קנסות וללא עיכובים מיותרים, חברה שתגביל אותך ללא אפשרות יציאה במהלך הדרך אלא רק בסוף השנה צריכה להדליק מנורת אזהרה אצל המשקיע.

כמו שכבר הזכרתי לעיל, ההפסד הגדול שמשקיע יכול לחוות הוא בית ריק, לכן חשוב מאוד לבדוק את אחוז הבתים הריקים של חברת הניהול. חברת ניהול טובה תתגאה בנתון הזה ולא יהיה לה מה להסתיר. במידה והממוצע עומד על 90% ומעלה יש להניח שחברת הניהול מצליחה להשכיר את הבתים במהירות, ככל שנצליח להשאיר את הבית מושכר וללא החלפות של דיירים כך נמקסם את ההשקעה שלנו.

אם בכל זאת התפנתה הדירה וודאו שחברת הניהול נותנת לכם עדיפות עליונה, בקשו לוח זמנים להכנת הדירה להשכרה מחדש, מה העלויות הצפויות לכם במהלך הזמן הפנוי ודרשו לדעת באיזה ערוצי פרסום הם משתמשים כדי לפרסם את הדירה להשכרה וכיצד הם מסננים דיירים.

חברת הניהול חיבת לבצע בדיקות רקע ובדיקת קרדיט על דיירים פוטנציאליים, ייתכן שתאלצו לוותר על דייר או שניים אך אין טוב יותר מדייר איכותי בעל היסטוריית השכרה טובה שישמור לכם על הבית.

כפי שראיתם, גם את חברת הניהול חייבים לבקר ולנהל, אל תקבלו שום דבר כמובן מאליו, תמיד תשאלו שאלות ותחקרו וגם אם משהו לא נראה לכם בקשו הסברים, זו הדרך היחידה לשמור על ההשקעה שלכם.

חלון ההזדמנויות בארה"ב הולך ונסגר, התחרות גדולה וחשוב לרכוש נכסים מתחת למחירי השוק. בעזרת הקשרים שיצרתי תוכלו לרכוש נכסים במחירים נמוכים משמעותית ממחירי השוק ולהרוויח אלפי דולרים כבר ברכישה.

מלאו את השאלון המצורף והצטרפו לעשרות לקוחות מרוצים שרכשו בעזרתי נכס מניב בארה"ב - לחצו על הקישור.